درخواست خرید

در این راهنما می خواهیم چگونگی ثبت درخواست خرید و نحوه تائید آن ها و همچنین دسترسی به لیست درخواست های خرید را توضیح و شرح دهیم.

آیتم های بررسی شده در این راهنما:

  • درانتظار ثبت
  • در انتظار تائید
  • لیست درخواست خرید ها

در انتهای راهنما، شما می توانید برای تجهیزات ملزم به تهیه درخواست خرید صادر کرده و لیست درخواست خرید ها را مدیریت نمایید.

در انتظار ثبت

با کلیک به روی تب در انتظار ثبت کارت های ثبت درخواست خرید مشاهده خواهد شد. کارت های موجود در این قسمت بلافاصله پس از ثبت یک برنامه تأمین جدید  ایجاد می گردند. کاربر در این تب به تعداد برنامه های ایجاد شده در ماژول قبل، تسک کارت درخواست خرید خواهد دید.

به روی هر یک از تسک کارت ها اطلاعات برنامه ریزی انجام شده قابل مشاهده است. برای مثال گروه کالا و تعداد آیتم های روی تسک کارت ها نشان دهنده تعداد تجهیزاتی است که از این گروه برای تامین برنامه ریزی شده اند. این کارت ها تنها برای کاربرانی نمایش داده می شود که به این قسمت دسترسی داشته باشند.

 با کلیک کردن به روی یکی از تسک کارت ها به محیط ثبت درخواست خرید وارد می شویم.

در این صفحه کاربران قادر هستند درخواست خرید تجهیزات را طبق برنامه ریزی انجام شده صادر کنند. در بالای صفحه کادری شامل اطلاعاتی مانند نوع درخواست، گروه کالا و شماره برنامه تامین طبق لیست تجهیزاتی که در میان صفحه وجود دارد، مشاهده می شود. همچنین در این کادر کاربران امکان تعیین نوع استعلام را برای لیست مورد نظر دارند.

مشاهده عبارت تکمیل شده در بخش مدارک نشانگر تکمیل مدارک و مشاهده عبارت ندارد نشانگر عدم تکمیل آن ها می باشد. کاربر می تواند از طریق نشانگر قرمز به حذف آیتم هایی که در این مرحله نیازی به صدور درخواست خرید برای آنها نمیباشد اقدام نماید. همچنین با استفاده از گزینه افزودن می توان تجهیزات را حذف یا اضافه نمود. در این قسمت، بخش مقداردرخواست براساس میزان نهایی مشخص شده و در برنامه به صورت پیش فرض نمایش داده شده است که قابل ویرایش می باشد.

با کلیک در کادر سمت چپ می توان به درخواست خرید فایل های پیوست را اضافه نمود همچنین این کار از طریق درگ اند دراپ نیز امکان پذیر است. کاربران می توانند با استفاده از دکمه افزودن دیدگاه توضیحات لازم را درج نمایند. با کلیک بر گزینه انصراف می توان به تب در انتظار ثبت بازگشت و با گزینه ثبت نهایی لیست مورد نظر به تب تایید درخواست منتقل خواهد شد.

چنانچه از لحاظ تعداد میزان درخواست خرید کمتر از میزان برنامه ریزی شده باشد، این مقدار برای ثبت درخواست مجدد خرید در تب در انتظار ثبت باقی خواهند ماند.

در انتظار تائید

بعد از ثبت یک درخواست خرید یک تسک کارت در این تب ایجاد می شود که به روی هر یک از تسک کارت ها اطلاعاتی مانند کد درخواست خرید قابل مشاهده است. کارت های موجود در این تب بلافاصله پس از ثبت یک درخواست خرید ایجاد می گردند. با کلیک به روی یکی از آن ها وارد محیط تائید این درخواست خواهیم شد.

در این بخش مشخصات درخواست خرید در قسمت بالا و در میان صفحه اطلاعات درخواست خرید تجهیز مورد نظر قابل مشاهده است.

می توان با استفاده از دکمه تائید اقدام به تائید درخواست خرید کرد و این اقدام به معنای تائید برای انجام مراحل بعدی فرآیند خرید می باشد. با کلیک به روی دکمه لغو کادری مشاهده می شود که می توان در آن علت لغو درخواست خرید را ذکر کرده سپس کاربر به تب لیست درخواست خرید ها منتقل خواهد شد.

در لیست درخواست خرید ها

تب لیست درخواست خرید ها یک لیست کامل از درخواست خرید تجهیزاتی که ثبت شده اند به کاربران نشان می دهد. در سمت راست صفحه این لیست قابل مشاهده است همچنین اطلاعاتی مانند گروه کالای تجهیز، کد درخواست خرید، تاریخ ثبت این درخواست و نتیجه درخواست نیز در این لیست ذکر شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر از درخواست خرید ها می توان روی موارد دلخواه در لیست کلیک نمود سپس این اطلاعات در سمت چپ صفحه نمایش داده خواهند شد.

درصورتیکه کاربر به روی درخواست خرید های لغو شده کلیک کند همراه با جزئیات اطلاعات درخواست علت لغو، تاریخ و کاربری که درخواست را لغو کرده مشاهده می شود.

همچنین اگر کاربر به روی درخواست خرید های در انتظار تائید کلیک کند همراه با جزئیات اطلاعات درخواست، دکمه ویرایش را مشاهده خواهد کرد تا امکان ویرایش اطلاعات را قبل از تائید درخواست داشته باشد. با کلیک به روی دکمه ویرایش صفحه ای مشابه با ثبت درخواست خرید نمایش داده خواهد شد.

در این صفحه کاربران قادر هستند درخواست خرید تجهیزات را ویراش کنند و درصورت نیاز تغییرات لازم را ایجاد نمایند. این تغییرات تا زمانی که درخواست تجهیز تائید نشده باشد و تجهیز وارد مراحل بعدی فرآیند خرید نشده باشد امکان پذیر است. در بالای صفحه اطلاعات تجهیز مشاهده می شود.

درصورت کلیک به روی دکمه تائید تغییر ایجاد شده اعمال و همچنین درصورت کلیک به روی دکمه لغو تغییرات لحاظ نشده و کاربر به تب لیست درخواست خرید ها منتقل می شود.

اسکرول به بالا