لیست اجرا

در این راهنما با روش های ثبت عملیات ها و محیط ثبت گروه اجرا آشنا خواهید شد.

آیتم های بررسی شده در این راهنما:

لیست عملیات

در انتهای راهنما، شما می توانید عملیات مورد نظر خود را در سامانه ثبت کنید و میزان پیشرفت هر یک را مشخص نمایید.

محیط لیست عملیات

این بخش به منظور تهیه لیست عملیات های اجرایی پروژه و مشاهده درصد پیشرفت هر یک می باشد. همچنین مشاهده این لیست به کاربران کمک می کند که بتوانند وضعیت عملیات های یک پروژه را بررسی نمایند.

با کلیک به روی بخش اول از مدیریت اجرا در منو اصلی به تب لیست عملیات منتقل می شویم. کاربرانی که به این بخش دسترسی دارند می‌توانند عملیات اجرایی پروژه را ثبت و ویرایش نمایند و به طور کلی مدیریت لیست را در دست خواهند داشت.

در لیست عملیات اجرایی میزان درصد پیشرفت عملیات های ثبت شده و نیز وضعیت آن‌ها قابل مشاهده است. درصورتی که میزان پیشرفت عملیات صددرصد باشد رنگ وضعیت آن به سبز تغییر می کند در غیر این صورت وضعیت آن به رنگ آبی خواهد ماند.

در سمت چپ لیست آیکون غیرفعال کردن عملیات مشاهده می شود که درحال انجام قرار دادن عملیات را غیرممکن می سازد. از طریق آیکون ویرایش عملیات می توان اطلاعات ثبت شده را تغییر داد.

درصورتی که عملیات ثبت شده در حال انجام قرار نگرفته باشد در سمت چپ لیست عملیات ها دکمه شروع قابل مشاهده است. کاربرانی که دسترسی در حال انجام قرار دادن یک عملیات را دارند از طریق دکمه شروع در لیست عملیات ها نیز می توانند اقدام به این کار نمایند.

درصورتی که یک عملیات در حال انجام قرار گرفته باشد و یا انجام شده باشد دکمه جزئیات را در لیست عملیات ها مشاهده می کنیم. با کلیک بر دکمه جزئیات، می توان وارد صفحه جزئیات اطلاعات مربوط به هر عملیات شد. در قسمت بالای این صفحه اطلاعات عملیات و در قسمت میانی صفحه فعالیت های تعریف شده برای انجام هر عملیات به همراه پرسش و پاسخ های مربوط به این بخش نمایش داده شده است.

ثبت لیست عملیات

برای ثبت مدارک در لیست مدارک پروژه از دو طریق میتوان عمل کرد:

1. به طور تکی:

با کلیک به روی دکمه تعریف عملیات در تب لیست عملیات کادری باز می شود که از طریق آن می توان عملیات جدید به لیست افزود. گروه عملیات، کد عملیات و عنوان عملیات را باید ضرورتاً ثبت کرد. در این روش برای ثبت هر عملیات می بایست گروه اجرا را جداگانه مشخص کرد.

2. به طور دسته ای:

با کلیک به روی دکمه ی تعریف لیست علمیات می توان کادری را مشاهده نمود که امکان ثبت عملیات هایی که مربوط به یک گروه اجرا هستند را به کاربران می دهد. در این کادر امکان انتخاب گروه عملیات در بالا وجود دارد همچنین می توان برای ثبت دسته ای از عملیات ها اقدام به دانلود فرمت اکسل نمایید.

با زدن دکمه فرمت اکسل فایل اکسل دانلود خواهد شد و کاربر با ثبت کردن اطلاعات در این فرم می تواند آن را در این صفحه بارگزاری کند. این دکمه امکان ثبت دسته ای عملیات را به کاربر می دهد.

اسکرول به بالا