ورود به سامانه و محیط کاربری

در این راهنما مرحله ورود کاربر به سامانه را توضیح می دهیم و سپس محیط های اصلی سامانه را معرفی و بررسی می کنیم.
آیتم های بررسی شده در این راهنما:
• صفحه ورود به سامانه
• صفحه اصلی
• محیط کاربری پروژه
• لیست پروژه ها
• داشبورد
• تنظیمات رمز عبور
• اطلاعیه ها
• رویداد ها
• راهنمای مسیر کاربری
در انتهای راهنما، شما می توانید به راحتی وارد سامانه شوید و از بخش های اصلی آن استفاده کنید.

راهنمای ورود به سامانه
با اضافه کردن اطلاعات افراد مجموعه به لیست کاربران امکان ورود و دسترسی آن ها به سامانه فراهم خواهد شد. جهت ورود به صفحه ورود کاربران، کافی است آدرس URL سیستم را که از طریق ادمین سازمان اطلاع رسانی شده است، در یک Web Browser مناسب (مانند گوگل کروم، فایرفاکس و …) وارد نموده تا به صفحه ورود کاربران منتقل شوید. در صفحه ورود کاربران سامانه باید کادر نام کاربری و رمز عبوری که از قبل، توسط ادمین برای کاربر جدید تعیین شده است، وارد شود. پس از تکمیل اطلاعات برروی دکمه ورود کلیک کنید.

صفحه اصلی
با کلیک به روی دکمه ورود می توان به صفحه ی اصلی دسترسی پیدا کرد. صفحه ی اصلی شامل باکس هایی با نام و کد پروژه های موجود در سامانه می باشد. کاربر می تواند پروژه های پرکاربرد و فعال را نشان دار کند که به شکل باکس در بالای صفحه ظاهر می شوند، همچنین سایر پروژه ها در پایین صفحه لیست شده اند. با کلیک بر روی هر کدام از پروژه ها وارد محیط کاربری آن پروژه خواهید شد.


محیط کاربری پروژه
با کلیک به روی هر پروژه صفحه کاربری پروژه نمایش داده می شود. در این محیط داشبورد پروژه به صورت پیش فرض انتخاب شده است و کاربر با توجه به سطح دسترسی خود میتواند فعالیت های مختلف پروژه را به صورت شمارنده و کارت های مجزا مشاهده نماید.
در سمت راست صفحه، یک منو، شامل قسمت های مختلف پروژه وجود دارد. کاربر با توجه به سطح دسترسی خود امکان ورود سریع به قسمت های مختلف پروژه را خواهد داشت.


لیست پروژه ها
کاربران می توانند از طریق گزینه پروژه های من در منو و یا کلیک کردن به رو نام پروژه به صفحه اصلی جهت انتخاب مجدد پروژه بازگردند.
همچنین با کلیک کردن به روی نام پروژه در سمت راست صفحه لیست تمامی پروژه ها در منوی باز شده قابل مشاهده خواهد بود و از طریق آن می توان پروژه انتخابی را به آسانی تغییر داد.


داشبورد
در قسمت میانی صفحه فعالیت های مربوط به پروژه وجود دارد. این داشبورد لیستی شامل اطلاعات از روند کار پروژه نشان داده شده است. برای مثال تعداد مدارک در جریان تهیه و در انتظار تایید را به کاربر می دهد. با کلیک کردن بر روی هر یک از این باکس ها می توان جزئیات فعالیت های مربوط به آن را مشاهده کرد. این کارت ها تنها برای کسانی نمایش داده خواهد شد که به پروژه و فرآیند مورد نظر حداقل دسترسی مشاهده داشته باشند. کاربر می تواند با مشاهده اطلاعات کار مورد نظر و مشخصات فرد اقدام کننده که بر روی کارت نمایش داده شده است، روی هر کدام از کارت های کاری که مربوط به خودش می باشد کلیک نموده و به محیط کاری آن فعالیت منتقل شود. با انجام کامل کار مربوطه، شماره تسک های در انتظار در باکس فرآیندی و لیست کارت های کاری مربوطه به روز خواهد شد و کارهای انجام شده از لیست حذف می شوند

تنظیمات رمز عبور
با کلیک کردن برروی نام کاربر می توان اقدام به عوض کردن رمز عبور و یا خروج از سامانه کرد.

اطلاعیه ها
در سمت چپ صفحه کنار نام کاربر دو آیکن اطلاعیه و رویداد قرار دارد. آیکون اطلاعیه کارهایی که باید توسط کاربر انجام شوند را به صورت هوشمند به کاربر یادآوری می کند. هر کاربر بسته به دسترسی ها و مسئولیت های تعریف شده در سیستم اطلاعیه مورد نظر را دریافت خواهد کرد تا فعالیت های پروژه به صورت هوشمند و بر اساس سلسله مراتب به افراد دارای مسئولیت تخصیص یابد.
تعداد کارهای انجام نشده با شماره قرمز روی آیکون نمایش داده می شود. هر اطلاعیه داخل باکسی می باشد که درآن تاریخ و ساعت دقیق ارجاع کار، شخص ارجاع دهنده و نوع فعالیت منتظر اقدام مشخص است. درصورتی که فعالیت توسط کاربر انجام شود تیک آبی این باکس به صورت هوشمند زده می شود.
همچنین کاربر نیز میتواند بصورت دستی با کلیک بر روی تیک پایین باکس آن را آبی رنگ کند. این کار به معنای این است که اقدام مورد نظر صورت گرفته است.. در این قسمت امکان جست و جو برای کاربر در نظر گرفته شده تا در صورت لزوم اطلاعات مورد نظر را از پروژه پیدا کند.


رویداد ها
کلیه رویدادهای این سیستم شامل بر هر اقدام انجام شده توسط دیگر کاربران در فرآیندهای مختلف پروژه، با یک توضیح اختصاری در قسمت پیام این سیستم لیست شده که تعداد آن دسته پیام هایی که هنوز مشاهده نشده اند با یک شماره قرمز روی آیکون پیام مشخص می باشد. برای مثال ایجاد یک مدرک توسط یکی از کاربران در سامانه، به بقیه اعضا بسته به دسترسی های تعریف شده برای آن ها، اطلاع داده خواهد شد. کاربران با کلیک کردن به روی هر کدام از رویدادها به بخش موردنظر منتقل خواهند شد. همچنین در صورت وجود مرخصی یا عدم در دسترس بودن کاربر می تواند از رویداد های اتفاق افتاده اطلاع پیدا کند. هر پیام در این بخش داخل باکسی نمایش داده می شود که حاوی تاریخ و ساعت دقیق همچنین نام پروژه و فعالیت های انجام شده است.

راهنمای مسیر کاربری
در سمت راست بالای صفحه می توان راهنمای مسیر کاربری را مشاهده کرد. این راهنما جهت انتقال کاربر به محیط های قبلی است.

اسکرول به بالا