NCR

در این راهنما می خواهیم مکاتبات میان سازمان های بیرونی را در مورد یک مدرک خاص با استفاده از ماژول NCR، بررسی کنیم.

آیتم های بررسی شده در این راهنما:

  • لیست NCR ها
  • NCR های در‌انتظار پاسخ

در انتهای راهنما، شما می توانید برای مدارک خود NCR ثبت کنید و پس از همکاری میان اعضای تیم پاسخ های تهیه شده برای هر کدام را ثبت نمائید. 

لیست NCR ها

برای دسترسی به این بخش یک گزینه مشخص با عنوان NCR در منو اصلی وجود دارد که با کلیک به روی آن وارد محیط کاربری مربوط به این بخش خواهیم شد.

کلیه NCR های ثبت شده در پروژه، در این قسمت لیست شده اند. با استفاده از جستجوی پیشرفته میتوان به NCR مورد نظر دسترسی پیدا کرد. همچنین امکان خروجی اکسل برای کل لیست نیز وجود دارد.

اطلاعات مختصری از هر NCR روی آن مشخص شده است و برای مشاهده محتوای NCR می توان با کلیک بر روی فلش NCR و دکمه جزییات به کلیه اطلاعات آن دسترسی پیدا کرد.

همچنین با کلیک بر دکمه PDF، می توان فرمت PDF فرم کامنت شیت را که به صورت خودکار توسط سیستم تولید می شود دانلود و مشاهده نمود.

با کلیک به روی دکمه ثبت  NCR می توان اقدام به ثبت NCR نمود.

در صفحه ثبت NCR باید سازمان صادر کننده NCR ، مدرک و علت انتخاب شوند.

پس تعیین مشخصات NCR ، می توان در کادر شرح NCR توضیحات لازم را ثبت کرده و در صورت نیاز به ارائه پیوست درخصوص NCR در حال ثبت، می توان فایل های مربوطه را از طریق درگ اند درآپ و یا انتخاب فایل، در قسمت کادر فایل ها در سمت چپ صفحه آپلود نمود.

پس از وارد کردن آیتم های NCR و بارگذاری فایلهای پیوست، می بایست با کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی NCR جدید را ثبت کرد.

NCR های در انتظار پاسخ

ابتدا میبایست NCR مورد نظر جهت پاسخ را پیدا نمود.

برای پیدا کردن NCR مورد نظر میتوان از تب NCR های در انتظار پاسخ، به NCR دسترسی پیدا کرد و با کلیک بر روی آن به محیط پاسخ به NCR وارد شد.

در این صفحه، با کلیک بر روی دکمه ثبت پاسخ می توانیم اقدام به پاسخ دهی در ارتباط با NCR مورد نظر نماییم. اطلاعات NCR در بالای صفحه و شرح NCR ثبت شده در مکاتبه مورد نظر در میان صفحه می باشد. در این قسمت کاربر می تواند قبل از ثبت پاسخ ، نسبت به اخذ نظرات از دیگر افراد با استفاده از امکان پرسش و پاسخی که در پایین صفحه قرار داده شده است اقدام نماید. پس از اخذ نظرات، مسئول ارائه پاسخ می تواند با کلیک بر گزینه ثبت پاسخ، پاسخ های خود را در کادر مقابل NCR مورد نظر درج نماید و در صورت نیاز به ارائه پیوست در خصوص پاسخ های ارائه شده، فایل های مرتبط را از طریق درگ اند دراپ و یا انتخاب فایل در کادر مخصوص این قسمت در پایین ردیف های مکاتبه آپلود نماید.

اسکرول به بالا